EVENIMENTE CULTURALE în 2020

15 octombrie 2020: Workshop-ul online ”Organizațiile muzeale din România: între normalitate și pandemie”  cu participarea studenților de la anul II, specializarea ”Administrație Publică”

Invitați: Roaită Flavius Nicolae, Muzeograf, Șef interimar Secţia Relaţii Publice și Marketing Cultural și Grumeza Andrei, muzeograf, Muzeul Național de Istorie a Românei

22 octombrie 2020: Workshop-ul online ”Interesul tinerilor către cultură în contextul crizei medicale. Studiu de caz: Muzeul Național de Istorie Naturală ”Grigore Antipa”  cu participarea studenților de la anul II, specializarea ”Administrație Publică”

Invitat: Florentina PURDESCU, Șef Birou Relații Publice, Marketing Cultural și Programe Educaționale, Muzeul Național de Istorie Naturală ”Grigore Antipa”

29 octombrie 2020: Workshop-ul  online ”Importanța educației în oferta culturală a Muzeului Național al Țăranului Român în contextul crizei sanitare” cu participarea studenților de la anul II, specializarea ”Administrație Publică”.

Invitat: Iuliana BĂLAN, Șef Birou Marketing-Relații Publice, Muzeul Național al Țăranului Român.

5 noiembrie 2020: Workshop-ul  online ”Importanța ONG-urilor culturale în promovarea turistică a municipiului București” cu participarea studenților de la anul II, specializarea ”Administrație Publică”.

Invitat: Anita STEREA, președintele Asociației Coolturale ”Nouă ne pasă”.

3 decembrie 2020: Evenimentul online ”Educația academică a tinerilor în contextul pandemiei” organizat de către FAMP în parteneriat cu Biblioteca Centrală Universitară ”Carol I”

Lector invitat: univ. dr. Mireille Rădoi, Director General al BCU ”Carol I”

10 decembrie 2020: Workshop-ul online ”Marketing muzeal în pandemie. Studiu de caz: Muzeul Municipiului București organizat de către FAMP în parteneriat cu Muzeul Municipiului București

Lectori invitați: Eliana Radu, Șef Serviciu PR, Marketing și Proiecte Culturale și Angelica Iacob, Șef Secție Artă, Muzeul Municipiului București