‼️Dragi studenți,

Având în vedere contextul epidemiologic actual, Senatul Universitar ASE a decis suspendarea activităților didactice față în față pentru semestrul I, începând cu 4 octombrie și desfășurarea acestora utilizând platformele online de care universitatea dispune.
În ceea ce privește cazarea studenților în căminele ASE București, căminele vor rămâne deschise cu recomandarea ca studenții să apeleze la responsabilitate civică și să respecte recomandările organelor avizate pentru prevenirea infestării cu virusul COVID-19.

În acest sens, vă transmitem Hotărârea nr. 202/01.10.2021 cu privire la aprobarea modificării procesului de organizare și desfășurare a activităților didactice, în semestrul I al anului universitar 2021-2022, prin trecerea, începând cu data de 04 Octombrie 2021, de la scenariul 2 la scenariul 3, în care toate activitățile didactice sunt desfășurate integral online.

Vă rugăm să fiți responsabili și să aveți grijă de voi!