3-4 aprilie 2023: Eveniment Primii pași în administrația publică și resurse umane, organizat de către Asociația Studenților la Administrație și Resurse Umane (ASARU) și Facultatea de Administrație și Management Public în parteneriat cu American Councils for International Education și Ambasada SUA în România.

În cadrul acestui proiect vor avea loc 4 workshop-uri facilitate de 4 speakeri (2 din domeniul AP și 2 din domeniul RU) importanți din domeniile Administrație Publică, respectiv Resurse Umane.

Speakeri:
Dragoș GHEBAN, Fondator Hipo.ro (una dintre cele mai mari platforme online pe care studenții își caută locuri de muncă);
Sabin COVRIG, Director Resurse Umane ASE București;
Diana BUZOIANU, cea mai tânără femeie deputat din Parlamentul României;
Felix COZMA, Președinte ANFP.

De menționat că invitații din domeniul RU vor veni pe data de 3 Aprilie, în timp ce invitații din domeniul AP vor veni pe data de 4 Aprilie.

Vă așteptăm cu drag!