Voluntariat în cadrul Ministerului Afacerilor Externe

Author : fampase Date : Mar 21, 2018 Category : Activități extracurriculare, Anunturi, Anunțuri studenți Comment : 0

Ministerul Afacerilor Externe a lansat programul ”Voluntari ai Președinției României la Consiliul Uniunii Europene”, care se va desfășura în perioada 1 aprilie 2018 – 30 iunie 2019. Programul debutează cu un proiect pilot, organizat în perioada 1 aprilie – 30 iunie 2018, în care vor fi implicați 60 de voluntari. Studenții interesați să desfășoare un stagiu de voluntariat în cadrul Ministerului Afacerilor Externe își pot depune dosarul de înscriere prin intermediul aplicației online de pe site-ul de prezentare a pregătirilor pentru Președinția României la Consiliul Uniunii Europene: www.romania2019.eu.