Participare FAMP la ACCENTURE Open Day

Author : fampase Date : Apr 14, 2017 Category : Activități extracurriculare, Anunturi, Anunțuri studenți Comment : 0

Studenții FAMP au participat în data de 7 aprilie 2017, ora 13:30 la workshop-ul “HR in BPO”, eveniment susținut de Accenture România. Organizatorii au oferit posibilitatea participanților de a dialoga cu managerii echipelor de HR, de a descoperi secretele serviciilor de resurse umane în BPO (Business Process Outsourcing) și de a afla ce urmăresc managerii în interviuri atunci când discută cu persoane fără experiență. Studenții au vizitat sediul Accenture din București, au aflat mai multe despre mediul de lucru și cultura organizațională a companiei, au învățat alături de profesioniștii Accenture și au experimentat lucrul cu procese și sisteme standard specifice resurselor umane. Evenimentul face parte dintr-o serie de întâlniri organizate de Accenture pentru studenții FAMP interesați de domeniul HR.